C# – Plugin Tabanlı Uygulama Geliştirme Part – 2


Daha önce yayınladığım “C# – Plugin Tabanlı Uygulama Geliştirme Part – 1” makalesinin ikinci bölümüyle tekrar buradayız.

Bu bölümde, kullanıcıya uygulamamıza geliştireceği eklenti üzerinde daha çok işlem yapabilmesini, daha fazla noktaya erişebilmesini nasıl sağlarız buna bakacağız. Tabii bu şekilde bir eklenti geliştirebilme desteği vermek bazı problemleri de beraberinde getiriyor. Örneğin, güvenlik gibi.. Fakat zaten bölüm – 1 ‘deki makalemizde de belirttiğimiz gibi, bölüm – 1 de kısıtlamalı eklenti geliştirme yetkisi vermemize rağmen, mutlaka bir şekilde kötü amaçlı kod yazılabilir. Zaten piyasadaki eklenti desteği veren uygulamalarda görüyoruz ki, 3.kişilerin geliştirdiği eklentileri yüklerken, güvenlik ile ilgili konuda ucu açık bırakılıyor. Zararlı olabileceği de belirtiliyor fakat biz güvenip kullanıyoruz. Tabii hepsi kötü amaçlı diye birşey yok. Sadece olabilir !

Bölüm – 1 ‘de kısıtlamalı yaptığımız yapıyı, burada daha esnek bir şekilde kullanıcıya sunarak, uygulamamıza daha güçlü eklenti geliştirebilirlik katacağız.

1 saatlik video anlatımın hoşunuza gideceğini düşünüyorum..
İyi seyirler..

Uygulama videosu :
http://cid-f2e617aff724ee2b.skydrive.live.com/embedrowdetail.aspx/Video%20Derslerim/Add-In%20Tabanli%20Uyg.%20Gelistime/Part%7C_2/Plugin%20Tabanl%c4%b1%20Uygulama%20Geli%c5%9ftirme%20B%c3%b6l%c3%bcm%202.rar

Proje dosyası :
http://cid-f2e617aff724ee2b.skydrive.live.com/embedrowdetail.aspx/Video%20Derslerim/Add-In%20Tabanli%20Uyg.%20Gelistime/Part%7C_2/PluginSolutionWithUserControl.rar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s