Haber – Windows Live Toolbar Sık Kullanılanlar Senkronizasyonu Geçici Olarak Devredışı Bırakıldı.


Bugün Windows Live Toolbar hesabına giriş yapanlar bir süpriz ile karşılaştı. (benim gibi 🙂 ) Çünkü Geçici performans ve ufak bazı sorunlardan dolayı windows live toolbar geliştirici takımı “Windows Live Toolbar Sık Kullanılanlar Senkronizasyonunu” devre dışı bıraktı. Tabi bunun bazı yan etkilerini biz kullanıcılar yaşadık. 🙂 Sık kullanılanlarımdaki tüm link’ler , hatta sık kullanılan çubuğundakilerde dahil kayboldu. İlk başta bir senkronizasyon sorunu oluştu diye düşündüm. Fakat bugüne kadar böyle bir durum oluşmamıştı. Birkaç ufak deneme ve çaba sonucu hiçbir şekilde senkronizasyonun gerçekleşmesini sağlayamadım. SkyDrive hesabında linklerimin duruyordu..

Peki neden alamıyordum. İnternette biraz araştırma sonucunda kaynağın bu özelliğin devre dışı bırakılmasından kaynaklandığını öğrendim.

Haberin orjinalini buradan okuyabilirisiniz..

Bu durumla karşı karşıya kalanlar için şunu diyebilirim. İnternet explorer’dan silinen sık kullanılan linkleriniz. Çöp kutunuzda durmaktadır. 🙂

Çöp kutunuza girip, bu linkleri seçip, sağ tıklayıp “Geri Yükle” seçebilir ve internet explorer tarayıcınızda linklerinizin geri geldiğini görebilirsiniz..

Eğer farketmeden çöp kutunuzu boşalttıysanız üzülmeyin..
Sık kullanılanlarınız SkyDrive hesabınızda “Kişisel Sık Kullanılanlar” klasörünüzde duruyor. Bu klasör’e giderek, “Diğer” link kutusundan “.zip dosyası olarak karşıdan yükle” seçeneğinden sık kullanılanlarınızı bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Zip dosyayı bir klasöre açtıktan sonra hepsini seçip, “Sürükle-Bırak” şeklinde internet explorer içinde sık kullanılanlarınıza gönderebilirsiniz..Windows live toolbar geliştirici takımının yayınladığı duyuruda; hataların düzeltildikten sonra windows live toolbar sık kullanılan senkronizasyonunun tekrar aktifleştirileceği belirtiliyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s