Swiss Hotel – Microsoft Zirvesi 2010 Bitti


Microsoft zirvesi 2010

17-18 Mayıs tarihlerinde düzenlenen zirve sonunda bitti. İlk günkü içeriği biraz yüzeysel bulmama rağmen ikinci gün gerçekten çok dolu ve başarılıydı. Bu da sanırım ilk gün’ün ücretsiz ve biraz reklam amaçlı olmasından kaynaklanıyor. :)) Gerçekten Microsoft’un 2010 yılı için yaptığı hazırlıkların hepsinin tanıtıldığı, gösterildiği bir 2 gündü. Bence bu yıl gerçekten Microsoft’un yılı olduğunu düşünüyorum. Çünkü Release olan bu kadar ürünün başarısı göz ardı edilemeyecek derecede başarılı.

  • Uygulamaların birbiri ile olan etkileşimi(bilgi paylaşımı),
  • esnekliği(geliştirilebilmesi),
  • kullanım kolaylığı(aynı arayüzü kullanmaları)
  • ve görselliği(şıklığı)

gerçekten çok etkileyiciydi.

Özellikle Office 2010 gerçekten artık her şeyi ile bir bütün, sadece Office 2010 bileşenlerini kullanarak yapamayacağınız bir şey olacağını sanmıyorum. Bir yazılım geliştirici için bile çeşitli konularda çok yardımcı olurken, normal kullanıcılar(ev ya da kurum kullanıcıları) için bütün bir yapı. Hesaplaması, tasarlaması, sunumlaması, içerik oluşturması, yayınlaması vb. Her konuda lider olarak görüyorum. :))

Microsoft zirvesi 2010

Microsoft Zirvesi 2010

Diğer yandan bu yıl SharePoint 2010 ’un yılı ve Office 2010 ile tam entegrasyonu ve kullanımının kolaylaştırılması, Visual Studio 2010 ile artık akrabalık derecesinden kardeş derecesine gelmesi ile rakipsiz bir bütün oluşturuyorlar. SharePoint 2010 ile ilgili yazı ve videoları sakın kaçırmayın derim. Sadece izleyin ve haberdar olsanız bile yeter ne  kadar emek harcandığını ve ne kadar büyük bir yelpaze olduğunu göreceksiniz.

 

MS SQL Server 2008 R2 artık veritabanı mimarisinin vazgeçilmezi konumunda, Office 2010 ‘un tam etkileşimi gibi MS SQL Server 2008 R2 de SharePoint ile bir bütün içerisinde, gerek performans gerekse sunduğu esneklik ile bütünün toprak altındaki köklerini oluşturuyor. Toprağın üstündeki kısmı SharePoint 2010 ve altındaki kısım ise MS SQL Server 2008 R2, meyveleri ise Office 2010 oluşturuyor. Kısaca hepsini böyle özetleyebilirim. :))

 

Ben oturumlardan en çok SharePoint 2010 ile ilgili olanlarına katıldım. Aslında katılımım sırf SharePoint 2010 ‘du. :)) Fakat tüm yapı artık birbiri ile o kadar etkileşimli ki, diğer oturum konularını da içeriyordu. Project 2010 ve Visio 2010 için diyebileceklerim artık onları daha çok kullanmak istiyorum ! :))

 

 

Microsoft Zirvesi 2010

Office 2010 ‘a zaten geçtim. Yazılım geliştirme açısından da Visual Studio 2010 ‘a geçtim. Hatta kurumsal olarak da geçtiğimiz hafta yaptığımız hızlı bir karar verme ile yürüttüğümüz projelerimizi Visual Studio 2010 ‘a geçirdik ve artık oradan devam etmekteyiz. :)) Gerçekten tam bir versiyon atlama yılı yaşıyoruz.

SharePoint 2010 ailesine de sanırım, hatta sanmıyoruz 🙂 ciddi bir şekilde el uzatıyor olacağız. Hatta ben kucaklamayı düşünüyorum. 🙂

Etkinliğin kısa bir özeti ve üzerimdeki etkiler

i böyle oldu. Ayrıca Microsoft’un Swiss Hotel ‘i tercih etmesi de ayrı bir kaliteydi. Gerçekten çok şık ve görkemli bir yer, yemekleri de çok güzeldi. Burada olan etkinlikleri kaçırmayın, en azından böyle bir ortamı kaçırmayın derim. 🙂

Sunumlar ve resimler paylaşıldığında bloğumda yayınlayacağım.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s