OpenLight2 – Işık, Sahne kontrol Uygulaması


Bu yazımda tanıtacağım yazılım, sevgili arkadaşım Nuri Cıngıllıoğlu’nun hayata geçirdiği bir sahne aydınlatma yazılımı ile ilgili olacak. Gerçekten kendisi çok başarılı bir projeye imza atarak, son derece kullanışlı ve faydalı bir uygulama ortaya çıkardı. Baştan sona profesyonel bir yaklaşım ile geliştirme, uygulama, dökümantasyon ve sunum(internet sitesi) ile şimdiden insanların ilgisini çekmiştir. Bundan sonraki projelerini de buradan paylaşmayı umuyorum. Sizi programın detayları ile beraber bırakarak; Nuri’ye diğer projelerinde de şimdiden başarılar diliyorum. Öyle de olacağına inanıyorum.

OpenLight2_ScreenShot15

OpenLight2, OpenLight ailesinin en yeni üyesidir. Daha güçlü özellikleri vardır. Gruplama ve sahneleri hazırlama gibi daha temel uygulamaları talep eden kullanıcılar için tasarlanmıştır. OpenLight 2, OpenLight’ın birçok iyileştirmelere sahiptir. Yeni focus point özelliği gibi, ekranlar, limitsiz gösteriler sunmaktadır. Sadece artistik bir tasarımı değil, fonksiyonlu bir çalışma kullanıcı arayüzü sunar.

OpenLight 2 is the oldest brother of the OpenLight family. Offering more power and tools than its siblings, it is designed for users who demand more than basic applications such as grouping and recalling scenes. OpenLight 2 has multitude of improvements over OpenLight such as unlimited shows, scenes as well as the new Focus Point feature. Its sleek user-interface not only gives it an artistic design but also functions as a workstation.

e5ebc2_fd7cbe2a99cb4df98129f46f6768219f.png_srz_645_420_75_22_0.50_1.20_0

Kullanıcılar kontroller oluşturarak aynı zamanda farklı ekranlarla çalışabilir. OpenLight2’nin bir başka önemli özelliği ise, görsel yazılımda ışıkları görme imkanı verir ki bu, özgün artdmx çıktı paketleri sağlar. OpenLight2 sahne ışıklandırması yapmak isteyen herkes için uygun bir yazılımdır.

 

 

The users can create several controls at the same time dock them where they want or work on different screens if they prefer. Another major component of OpenLight 2 is that it natively outputs artdmx packets over the network giving the chance to see the lights in visualization software. OpenLight 2 is suitable for everyone who wants and most probably needs to take their lighting to the next level.

Detaylar için tıklayınız..

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s