IDC 2014–Analize Dayalı Güvenliğin Yükselişi


IT Security2014 (V2)

 

Yukarıda da belirtildiği gibi;

4 Mart 2014, Salı ve 19 Mart 2014, Çarşamba günü Analize dayalı güvenliğin yükselişi başlığı ile IDC 2014(BT Güvenliği Konferans Serisi 2014) etkinliği düzenlenecek. Katıldığım 2012 etkinliğinde gördüğüm kadarıyla çok renkli ve güzel mesajlar veren aynı zamanda mutlaka ama mutlaka güzel haberler ve ürünler görebileceğiniz kaliteli bir etkinlik serisi. Güvenlik teması benim alanıma girmediğinden ben katılmayı düşünmüyorum. Fakat  güvenlik alanında çalışan ve ilgilenenlere duyurulur. Aşağıda etkinlik ile ilgili detaylı bilgiyi bulabilirsiniz. Daha detaylı bilgi ve kayıt için buradan lütfen..

 

Son iki yılda, Orta Doğu, Afrika ve Türkiye’yi kapsayan bölgede BT güvenlik ortamı değişti. Giderek daha çok saldırıya uğrayan, devamlı gelişmiş tehditlere ve hactivism’e maruz kalan bölgedeki kuruluşlar için, BT güvenliği çözümlerine yatırım yapmak her zamankinden daha çok hayati önem taşıyor. Bölgedeki şirketler, altyapılarının sürekliliğini sağlamak ve korumak, dolayısıyla  tehditlerin önüne geçebilmek için sadece proaktif bir strateji değil, aynı zamanda analize dayalı bir strateji benimsemeleri gerektiğinin farkına vardılar. Güvenlik politikaları yeniden tanımlanmalı ve BT güvenliği altyapı uygulamalarının gelişiminde risk izleme çözümleri büyük rol oynayacaktır.

BT güvenliği artık sadece uç nokta ya da ağ korumasından ibaret bir kaç çözüm yatırımıyla sınırlı olmayacak; basit müşterileri korumaktan, mobil cihazları korumaya, buluttaki varlıkları korumaya kadar hayati roller üstlenecek. Güvenlik politikaları artık sık sık değerlendirilmeli ve güvenlik bütünlüğünü sağlamak için denetimler zorunlu hale gelmelidir. Bu bildirimlerin hacmi arttıkça; analitiğin ve büyük veri çözümlerinin kullanımı şirketlerin durumlarını ve güvenlik açıklarını daha iyi anlayabilmelerine yardımcı olacaktır.

Ancak güvenlik alanı artık sadece bilgi güvenliği ile sınırlı değil, aynı zamanda fiziksel güvenliğin de sağlanması gerekiyor. CCTV regülasyonlarının  Orta Doğu’da baş göstermesi ve bölgede veri koruma yönetişimi, BT alanındaki karar mekanizmaları için önemli hale gelmiştir. Daha da ileriye gidersek, bilgi güvenliği ve fiziksel güvenlik uygulamaları arasındaki çizgi artık belirsiz bir hale gelecektir.

BT Güvenliği Neden Türkiye için Hayati Önem Taşımaktadır?

    Türkiye giderek daha çok yüksek profilli siber saldırılara hedef olmaktadır. Kamudaki ve özel sektördeki çeşitli dikey pazarlar bu saldırılardan etkilenmektedir. Türk hükümeti, 2013 yılı ortalarında siber güvenlik eylem planı yayınladı ve 2014 yılında özel sektörün ve STK’ların katılımı ile siber güvenlik insiyatifi üzerinde çalışmaya başladı. Türkiye Ulusal Teknoloji Öngörü Programı ve 10. Kalkınma Planı ile Türk hükümeti, kamu ve özel sektör için teknoloji merkezli bir dönüşüm yaşanmasını arzuluyor. BT’nin ve BT güvenliğinin yoğun kullanımını gerektiren FATIH (ülke genelinde bilgisayarlı eğitime geçiş) gibi projeler bu durumun önemli bir parçası olacaktır. Mobilite, sanallaştırma ve bulut bilişimin benimsenmesi Türkiye’deki BT güvenlik harcamaları üzerinde önemli bir etkiye sahip olacaktır. BT güvenliği tahmin ve izleme  çözümleri için yapılan harcamaların artması bekleniyor.

Aşağıdaki Sektörlerde Çalışan:

    Banka ve Finansal Hizmetler, Ulaşım, Enerji, Lojistik, Telekominikasyon, Devlet ve Kamu İdaresi, Üretim Ticaret

    Kimler Katılmalı?Güvenlik Yöneticileri, Kurumsal Güvenlik Müdürleri, CIO’lar, CTO’lar, CISO’lar Gizlilik Yöneticileri, Ağ Güvenlik Yöneticileri, Sunucu Uygulama Yöneticileri Antivirüs, Email İzleme, VPN ve 3A Yöneticileri

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s