KMRT BSRN

"Hiç kimsenin ilgisine ihtiyaç duymadığın gün olgunlaşırsın. Hiç kimseden beklentiye girmediğin gün yara almazsın. Ve hiç kimseye bağımlı kalmazsan kazanırsın." OSHO

Problem Steps Recorder–Nedir? Nasıl Kullanılır?

2 Yorum


Problem steps recorder

Bu video da sizlere faydalı bir araçtan bahsetmek istiyorum. Problem Steps Recorder(Problem adımları kaydedicisi). Windows 7 ve Windows 8 işletim sistemi içinde gelen bu ücretsiz, ufak araç çok faydalı olabilir. Bilgisayar’ınızı kullanırken sorun yaşamayan yoktur. Genellikle yaşadığımız sıkıntıları anlayan birilerine sorarız ve yardım almaya çalışırız. İşte bu yardım alma durumları bazen çileden çıkabiliyor. Her ne kadar tecrübeli olunsa da bazen karşı tarafa yaptığınız adımları ve oluşan problemi göstermek çok zahmetli ve anlaşmazlıklarla dolu olabiliyor. İşte bu sebepten dolayı olsa gerek Microsoft firması işletim sistemine bu faydalı ufak yazılımı eklemiş olduğunu düşünüyorum.

Yazılım aşağıdaki video’da da göreceğiniz üzere ekranda yaptığınız olayları kaydediyor. Fakat hemen belirtmek isterim ki bildiğimiz video kaydı şeklinde değil. Klasör’e girme işlemi, çıkma işlemi, çift tıklama, sağ tıklama, program çalıştırma, tarayıcı da gezinme vs.. tüm adımları gerçekleştirdiğiniz anda ekran görüntüsünü alarak, yaptığınız işlemi kısa bir metin ile yazıyor.. Tabii bu metin ingilizce olarak yazılıyor. örneğin; “Kullanıcı klasör’e sol tıkladı..” “xxx isimli klasör ‘e çift tıkladı.” gibi ifadelerle, yaptığınız adımları sırası ile kaydediyor.

Problem steps recorder

Böylece kolayca oluşan problem ile ilgili adınlar kaydedilebiliyor. Tek tek resimler kesip onları bir e-postaya eklemek, yaptığınız işlemleri yazarak açıklamak hatta işaretlerle resim üzerine çizerek göstermeye çalışmak, gerçekten gereksiz ve zahmetli bir iş olmaktan öteye gidemiyor. Hatta ortaya çıkan mesaj’da çok başarılı olamıyor. İşte bu durumun çözümü olarak bu aracı kullanabilir ve probleminizi temiz ve tüm detayları ile hızlıca kaydedip teknik destek alabilirsiniz. Sözü fazla uzatmadan sizi aşağıdaki video ile baş başa bırakmak istiyorum.

Reklamlar

Yazar: K. Murat BAŞEREN, MBA, MCP

I am a senior software developer, MCP, consultant, blogger, former chemist and software trainer. My interests range from software developer to technology. I am also interested in web development, education, and coffee.

2 thoughts on “Problem Steps Recorder–Nedir? Nasıl Kullanılır?

  1. Geri bildirim: Problem Steps Recorder–Farklı Amaçlar için Kullanmak | SIMPLE IS THE BEST..

  2. Geri bildirim: Problem Steps Recorder–MHT ‘den HTM Elde Etmek | SIMPLE IS THE BEST..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s