Visual Studio’da GitHub Push Credential Problemi


Visual Studio üzerinden GitHub projeleriniz ile çalışırken push esnasında eğer kullanıcı adı ve şifresi için prompt ekranını açamama sebebi ile hata alıyorsanız(output window da benzer şekilde bir hata mesajı ile belirtilir). Bunun sebebi gerekli Credentials ayarlarının windows tarafından tutulmamış olmasıdır.

-1

Aslında bu durumda Visual Studio üzerinde GitHub erişimi esnasında, size bir login ekranı ile GitHub kullanıcı adı ve şifreniz istenerek windows credentials ayarlarına gerekli kaydetme işlemi yapılarak işleminizi devam ettirir. Fakat “Visual Studio” güncellemesi veya “GitHub For Visual Studio Extension“(genişletmesi) güncel değil ise bu sorun oluşturabiliyor.

kmb-udemy-reklam

Sorunun Çözümü 1. Yöntem

İlk olarak Visual Studio ve GitHub For Visual Studio eklentilerinin güncelliğini kontrol ederek, gerekli güncelleme varsa yapınız. Visual Studio’nun tekrar başlatılması gerekir.

4-visual-studio-tools-extension5-visual-studio-github-extension-kurulumju

aaaa

0

Team Explorer ekranında GitHub için giriş yapıp yapmadığınızı kontrol ediniz. Giriş yapılmamış ise giriş yapınız. Arından push işlemini tekrar deneyebilirsiniz.

Sorunun Çözümü 2. Yöntem

Genel de birinci yöntem ile sorun çözülür. Eğer sorun devam ediyorsa Denetim Masasından gerekli Credential ‘ı kendinizin eklemesi gerekebilir. Aşağıdaki adımları takip ederek eklemeyi yapabilirsiniz.

1

2

3

4

5

Bu şekilde eklememizi yaparak deneyebilirsiniz.

kmb-udemy-reklam

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s